V poriadku pán Machyna, vzdáme sa darčekov pre odborárov VW, ale pod jednou podmienkou

Autor: Zoroslav Smolinský | 5.12.2016 o 12:18 | Karma článku: 10,98 | Prečítané:  5060x

Asi nie som jediný, ale hovorím za všetkých poverených členov moderných odborov a väčšinu odborárov Volkswagenu keď poviem, že nás vlečúci sa konflikt s Emilom Machynom už unavuje.

Asi nie som jediný, ale hovorím za všetkých poverených členov moderných odborov a väčšinu odborárov Volkswagenu keď poviem, že nás vlečúci sa konflikt s Emilom Machynom už unavuje. Výsledky odborov Volkswagenu nie sú postavené na tom, že nás bavia konflikty a spory, nieto ešte s človekom, ktorý chcel naše odbory ovládnuť mocensky a silovo  a keď sa mu to nepodarilo, tak sa najnovšie mstí. Vysokú 78%-nú odborovú organizovanosť a ďalšie výsledky sme vo VW dosiahli preto, lebo sa snažíme dôsledne, ale konštruktívne a kvalifikovane obhajovať, rokovať a presadzovať čo najlepšie podmienky práce pre zamestnancov Volkswagenu, ich spravodlivý podiel na úspechu fabriky. A tomu chceme venovať maximum svojej energie aj do budúcnosti.

Smutno-trápny spor o vianočné darčeky nakúpené z členských príspevkov odborárov VW, ktoré dnes Emil Machyna týmto ľuďom nechce vydať, pretože vyjadrili svoju slobodnú odborársku vôľu nebyť v jeho odborovej organizácii, je už len vyvrcholením tohto nepekného príbehu. Najnovšie sa pán Machyna vyhráža, že bude od Moderných odborov Volkswagen  - teda od ľudí, ktorí si tieto darčeky cez svoje členské príspevky už raz zaplatili - žiadať 176-tisíc eur za ich odkúpenie  alebo tieto peniaze bude právne vymáhať. Nebudem radšej tento prístup komentovať, chcem ale dať E. Machynovi ponuku za nás, za ktorých peniaze sa deky a vankúše nakúpili. Iba pripomínam OZ KOVO na čele s p. Machynom a p. Benedekovou nám nedalo ani euro na nákup týchto darčekov.

K tejto ponuke, resp. tomuto rozhodnutiu – nie jednoduchému, keďže sa jedná o darčeky určené pre všetkých odborárov VW -  sme sa dopracovali na základe dopytov a návrhov od samotných členov.  Ponúkame E. Machynovi a jeho ľuďom v ZO OZ KOVO VW, že sa spoločne a obojstranne vzdáme nárokov na tieto darčeky – deky a vankúše s potlačou vozidiel VW – a venujeme ich spoločne detským domovom, či domovom seniorov a iným charitatívnym subjektom podľa vzájomnej dohody  a pomôžeme tak ľuďom, ktorí či už v ich aktuálnych životných fázach nemajú toľko šťastia alebo pre nich budú tieto produkty inak užitočné. Samozrejme očakávame, a to je rovnako podmienka našej ponuky, že E. Machyna a OZ KOVO sa vzdá akýchkoľvek právnych či finančných nárokov, súvisiacich s týmito vianočnými darčekmi.

Našou ponukou dávame E. Machynovi šancu preukázať, že jeho odborárske presvedčenie nekončí pri peniazoch za vianočné darčeky, ale je skutočne založené na presvedčení v správnosť pomoci ľuďom. Rovnako odporúčame vedeniu OZ KOVO, aby sa viac ako sporom s Modernými odbormi Volkswagen venovalo odborovej práci, najmä zvyšovaniu odborovej organizovanosti v podnikoch, pretože táto je najúčinnejšou cestou k čo najlepším podmienkam pre zamestnancov. My sa budeme snažiť ísť príkladom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?