V poriadku pán Machyna, vzdáme sa darčekov pre odborárov VW, ale pod jednou podmienkou

Autor: Zoroslav Smolinský | 5.12.2016 o 12:18 | Karma článku: 10,97 | Prečítané:  4890x

Asi nie som jediný, ale hovorím za všetkých poverených členov moderných odborov a väčšinu odborárov Volkswagenu keď poviem, že nás vlečúci sa konflikt s Emilom Machynom už unavuje.

Asi nie som jediný, ale hovorím za všetkých poverených členov moderných odborov a väčšinu odborárov Volkswagenu keď poviem, že nás vlečúci sa konflikt s Emilom Machynom už unavuje. Výsledky odborov Volkswagenu nie sú postavené na tom, že nás bavia konflikty a spory, nieto ešte s človekom, ktorý chcel naše odbory ovládnuť mocensky a silovo  a keď sa mu to nepodarilo, tak sa najnovšie mstí. Vysokú 78%-nú odborovú organizovanosť a ďalšie výsledky sme vo VW dosiahli preto, lebo sa snažíme dôsledne, ale konštruktívne a kvalifikovane obhajovať, rokovať a presadzovať čo najlepšie podmienky práce pre zamestnancov Volkswagenu, ich spravodlivý podiel na úspechu fabriky. A tomu chceme venovať maximum svojej energie aj do budúcnosti.

Smutno-trápny spor o vianočné darčeky nakúpené z členských príspevkov odborárov VW, ktoré dnes Emil Machyna týmto ľuďom nechce vydať, pretože vyjadrili svoju slobodnú odborársku vôľu nebyť v jeho odborovej organizácii, je už len vyvrcholením tohto nepekného príbehu. Najnovšie sa pán Machyna vyhráža, že bude od Moderných odborov Volkswagen  - teda od ľudí, ktorí si tieto darčeky cez svoje členské príspevky už raz zaplatili - žiadať 176-tisíc eur za ich odkúpenie  alebo tieto peniaze bude právne vymáhať. Nebudem radšej tento prístup komentovať, chcem ale dať E. Machynovi ponuku za nás, za ktorých peniaze sa deky a vankúše nakúpili. Iba pripomínam OZ KOVO na čele s p. Machynom a p. Benedekovou nám nedalo ani euro na nákup týchto darčekov.

K tejto ponuke, resp. tomuto rozhodnutiu – nie jednoduchému, keďže sa jedná o darčeky určené pre všetkých odborárov VW -  sme sa dopracovali na základe dopytov a návrhov od samotných členov.  Ponúkame E. Machynovi a jeho ľuďom v ZO OZ KOVO VW, že sa spoločne a obojstranne vzdáme nárokov na tieto darčeky – deky a vankúše s potlačou vozidiel VW – a venujeme ich spoločne detským domovom, či domovom seniorov a iným charitatívnym subjektom podľa vzájomnej dohody  a pomôžeme tak ľuďom, ktorí či už v ich aktuálnych životných fázach nemajú toľko šťastia alebo pre nich budú tieto produkty inak užitočné. Samozrejme očakávame, a to je rovnako podmienka našej ponuky, že E. Machyna a OZ KOVO sa vzdá akýchkoľvek právnych či finančných nárokov, súvisiacich s týmito vianočnými darčekmi.

Našou ponukou dávame E. Machynovi šancu preukázať, že jeho odborárske presvedčenie nekončí pri peniazoch za vianočné darčeky, ale je skutočne založené na presvedčení v správnosť pomoci ľuďom. Rovnako odporúčame vedeniu OZ KOVO, aby sa viac ako sporom s Modernými odbormi Volkswagen venovalo odborovej práci, najmä zvyšovaniu odborovej organizovanosti v podnikoch, pretože táto je najúčinnejšou cestou k čo najlepším podmienkam pre zamestnancov. My sa budeme snažiť ísť príkladom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?