V čom zavádza Emil Machyna

Autor: Zoroslav Smolinský | 14.10.2016 o 12:15 | (upravené 14.10.2016 o 12:42) Karma článku: 11,08 | Prečítané:  8310x

Rád by som uviedol na právu mieru zavadzajúce tvrdenia predsedu OZ KOVO, pána Machynu. Tvrdenie pána Machynu, že majetok odborov vo Volkswagene Slovakia je už dnes majetkom OZ KOVO, je hrubé zavádzanie.

Majetok odborov vo Volkswagene Slovakia bol 25 rokov spravovaný štatutármi, ktorí boli demokraticky volení odborármi združenými v odboroch Volkswagene Slovakia, kým pán Machyna neposlal túto organizáciu do likvidácie. Až na základe tohto násilného a nedemokratického aktu - pretože idúceho proti vôli odborárov vo Volkswagene, spravujú majetok ním poverení likvidátori. Títo likvidátori nikdy nepracovali v závode Volkswagen Slovakia. Sú to zamestnanci centrály OZ KOVO. Považujeme za dôležité zdôrazniť, že centrála OZ KOVO nikdy neprispela ani centom na majetok odborov vo Volkswagene Slovakia. Naopak boli to odbory vo Volkswagene Slovakia, ktoré prispeli na fungovanie centrály OZ KOVO čiastkou presahujúcou niekoľko miliónov eur za 25 rokov svojho fungovania. A ktoré mali výhrady k miere transparentnosti aj účelnosti ich vynakladania E. Machynom a vedením OZ KOVO.

Tvrdenie, že sme išli do likvidácie, lebo sme neuposlúchli uznesenia rady predsedov OZ KOVO sú tiež zavádzajúce. Uznesenia rady predsedov OZ KOVO boli proti stanovám, čo sme napadli na súde. Ich nerešpektovanie nebolo z našej strany svojvoľné. 

Na záver by sme chceli dodať, že Kolomana Kraslana sme nevylúčili, lebo drvivo prehral vo voľbách na predsedu odborov Volkswagenu, ani preto, že to bol kandidát Emila Machynu, a už vôbec nie preto, lebo sa s E. Machynom stretával. Dôvodom, bolo to, že namiesto toho, aby sa staral o zamestnancov, ktorí ho zvolili do výboru, naďalej intrigoval proti demokraticky zvolenému výboru. Zamestnanci, z výrobnej haly, ktorá ho volila, teda nie vedenie odborov Volkswagenu, spísali proti nemu petíciu, pod ktorú sa podpísalo viac zamestnancov, ako ho volili. Následne nato, nemal výbor odborov Volkswagen Slovakia  inú možnosť, a musel Kolomana Kraslana vylúčiť. Tí, ktorí ho zvolili, ho, aj odvolali, čo bolo v plne v súlade s demokratickými princípmi. Na rozdiel od toho ako to urobil, pán Machyna, ktorý nás poslal do likvidácie bez akékoľvek mandátu, ale naopak, proti jasnej vôli zamestnancov a odborárov Volkswagenu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Historik: V Bratislave môže byť ukrytý poklad, ktorý doteraz nikto neobjavil

O tom, že mestský kat iba nestínal hlavy, ale riadil aj nevestinec a vyprázdňoval latríny, hovorí historik Vladimír Tomčík.

Autorská strana Michaely Terenzani

Keď Slovák kandidoval v meste Brusel

Aj naši cudzinci sa po Henrym Acordovi zaujímajú o komunálne voľby.


Už ste čítali?