Sestry, držte sa !

Autor: Zoroslav Smolinský | 8.12.2015 o 19:16 | Karma článku: 8,49 | Prečítané:  2339x

Odbory bratislavského závodu Volkswagen vyjadrujú v plnej miere podporu a solidaritu Odborovému združeniu sestier a pôrodných asistentiek ako aj všetkým zdravotným sestrám, ktoré sa zapojili do podávania výpovedí.

Z pozície odborára som presvedčený o tom, že za svoje požiadavky je potrebné tvrdo bojovať. Sestry sú v rámci svojich pracovných podmienok podhodnotené. Ako pacient sa stretávam v nemocniciach a ambulanciách s každodennou realitou, za ktorú sestry nemôžu. Chceme tvrdiť, že patríme do modernej Európskej Únie, no ani podmienky personálu pri práci v nemocniciach tomu nenasvedčujú.   

Vaša práca si zaslúži primeranú odmenu. Často ste to práve vy, ktoré ste pacientovi najbližšie v jeho najťažších chvíľach.

Ako zástupca moderných odborov plne rozumiem vašim argumentom a podporujem vás v ich presadzovaní. Na Slovensku je dlhodobo nedostatok sestier. Iba minimálny počet tých mladších pribúda a na druhej strane sa čoraz viac zvyšuje ich celkový priemerný vek. Ako moderný odborár chápem, že trhový princíp pri tvorbe ceny má nezastupiteľné miesto. Za tak nízku mzdu, za ktorú v súčasnosti sestry pracujú, dnes začínajúce sestry nie sú ochotné pracovať.  Podľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek sa každoročne znižuje počet sestier o 980 sestier. To sú fakty.

Slovensko má na výber: Buď sestrám zvýšime mzdu alebo ich mať nebudeme. Ja si vyberám prvú  možnosť. Žiadny systém zdravotníctva nedokáže fungovať bez potrebného personálu, zamestnancov. Preto oceňujem odvahu sestier, ktoré napriek nesmiernemu riziku bojujú za seba a tiež za nás. Bez vás môžeme nemocnice zatvoriť už teraz.

Zároveň vyzývam ostatné odborové organizácie a združenia, aby vás podporili vo vašej snahe. Vaše nároky sú adekvátne a každý, kto hovorí o opaku, buď nepozná situáciu alebo ju nechce poznať. Odbory Volkswagen im rozumejú a podporujú vás.

Zoroslav Smolinský

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Hybridy klamali, majú oveľa vyššiu spotrebu

Ako hybridy nešetria palivo tak, ako sľubovali.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?